Sezon na kleszcza

 

  Choć zima nie odpuszcza i temperatury w nocy wciąż        spadają do nieprzyjemnych okolic zera, to jednak wbrew naszym wyobrażeniom i oczekiwaniom  świat paskudnych pajęczaków i wszelkiej maści robactwa od dawna tętni już życiem. A wraz z nim kleszcze i przenoszone przez nie choroby. 

    W Polsce mamy około 20 gatunków kleszczy, z których najpopularniejsze to kleszcz pospolity (Ixodes ricinus) i kleszcz łąkowy (Dermacentor reticulatus). Spotkac je można praktycznie w każdym zakątku Polski

Czytaj więcej: Sezon na kleszcza

O zaletach wizyt domowych

      Zapewne wielu z Państwa którzy trafili na nasza stronę   zastanawia się nad zasadnością i skutecznością wizyt lekarza weterynarii bezpośrednio w Państwa domu. Bo w końcu co taki weterynarz jest w stanie poradzić w domowych warunkach, bez zaawansowanego sprzętu i obsługi? Wydawać by się mogło że niewiele, albo przynajmniej że jego działania będą mocno ograniczone. Jak jednak pokazuje życie i praktyka wizyty domowe mają wiele zalet.

Czytaj więcej: O zaletach wizyt domowych

Co może jeść mój pies?

 Przykłady różnych produktów z którymi może mieć kontakt Państwa pies. Warto pamiętać że niektóre substancje spożyte w małych ilościach są nieszkodliwe natomiast te same w większych ilościach wykazują już właściwości toksyczne (co jest potwierdzeniem zasady "co za dużo to niezdrowo")

 

Czytaj więcej: Co może jeść mój pies?

 

 "MOBIVET" to gabinet weterynaryjny, którego specjalista przyjedzie do Ciebie!

 

 

 

Wizyty umawiamy codziennie

w godzinach 8.00 - 20.00

 

603 036 491

                                                              Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Projekt i realizacja: strony internetowe Poznań